Nieuws

'Transformatie' van Keizer Karel College in volle gang: hoogste punt nieuwbouw bereikt

'Transformatie' van Keizer Karel College in volle gang: hoogste punt nieuwbouw bereikt

Amstelveen - Het Keizer Karel College in Amstelveen wordt al maanden flink verbouwd; er wordt een nieuw deel bijgebouwd. Deze week bereikte de nieuwbouw van de beroemde school het hoogste punt en dat werd gevierd met het hijsen van meerdere vlaggen.


Wethouder Frank Berkhout (Onderwijs, D66) geeft aan dat het Keizer Karel College toe was aan een grondige renovatie en uitbreiding om de circa 1.750 leerlingen te huisvesten: 'Een aantal dat in de komende jaren alleen maar gaat groeien. Met dit nieuwe en verbouwde pand zetten we een duurzame en multifunctionele middelbare school neer. Een school die qua indeling en inrichting leerlingen en leerkrachten optimaal kan ondersteunen. Met de oplevering van dit pand komend schooljaar, zijn alle vier de middelbare scholen in Amstelveen klaar voor de toekomst.’

Transformatie

Het Keizer Karel College was een school met klaslokalen en gangen. De school transformeert zich de komende maanden naar een plek met vaklokalen en leerpleinen. De school is verdeeld in vier gebieden: de exacte vakken, de talen, de maatschappelijke vakken en de kunstvakken. Naast deze vaklokalen liggen leerpleinen waar leerlingen zelf aan de slag kunnen. De nieuwe indeling en ruimten ondersteunen de school om vernieuwende onderwijsmethoden toe te passen, zoals digitaal- of vakoverstijgend werken.

Ruimte voor talent en interesses

Nan Botting, rector Keizer Karel College; ‘Op het Keizer Karel College willen wij onze leerlingen de gelegenheid bieden om vanuit een gezamenlijke brede basis hun eigen weg te volgen. Hierbij is ruimte voor ieders talent en interesses. De nieuwe indeling en vormgeving van onze school ondersteunt onze onderwijsvisie waarmee we ons onderscheiden van andere scholen in de regio. Op deze manier hebben leerlingen uit Amstelveen en omgeving echt iets te kiezen wanneer zij naar de middelbare school gaan.’

Sharing is caring:

Secretariaat Biz Oude Dorp
Stationsstraat 16
1182 JN
Amstelveen

info@oudedorp.biz